Теплиця з полікарбонату

Практично на кожній дачній ділянці власники встановлюють теплиці або парники, так звані теплі городи. Однак, щоб теплиця дійсно була якісною, необхідно, щоб простір був надійно захищений від вітрів, протягів і несприятливої ​​погоди. Раніше, для накриття теплиць і парників використовували виключно такі матеріали, як скло і плівка. Але, оскільки прогрес не стоїть на місці і сучасні технології нічим не поступаються аналогам «з минулого» – фахівці рекомендують зупиняти свій вибір на вдосконаленому матеріалі – полікарбонаті.

 

Наша компанія протягом 10 років успішно займається виробництвом полікарбонату відмінної якості і реалізує матеріал за вигідною ціною.

 

 

Як вибрати полікарбонат для парника?

 

Полікарбонат розрізняють стільниковий та монолітний.

 

Стільниковий застосовують для накриття теплиць, оскільки його структура здатна витримати сильні пориви вітру і навантаження. Дуже важливо правильно вибрати полікарбонат.

 

Перед тим, як здійснювати покупку, варто звернути увагу на такі показники:

 

  •  Товщина листа: від цього залежить, чи витримає полікарбонат велику вагу опадів. Також товщина впливає на мікроклімат всередині будівлі. Якщо в теплиці не передбачено опалення і нею планують користуватися виключно в теплі місяці, тоді ідеальний варіант – полікарбонатні листи, товщина яких 4-8 мм. Чим більше опадів і снігу випадає в зимовий період в цій місцевості, тим товщі повинні бути листа полікарбонату. Якщо в теплиці передбачено опалення, рекомендовано вибирати листи товщиною приблизно 15 мм.

 

  • Колірна гамма – наша компанія виготовляє полікарбонат різних відтінків, але для парників і теплиць краще вибирати прозорий. Оскільки покриття повинне пропускати достатню кількість сонячних променів для забезпечення зеленим насадженням належного освітлення, кольорові вкраплення на полікарбонатних листах ні до чого. Кольорові листи чудово виглядають на дахах альтанок і підходять для зведення навісів.

 

  • Захист від ультрафіолетових променів – в процесі експлуатації, через 2-3 роки, полікарбонатний лист під дією ультрафіолету руйнується. Саме з цієї причини виробники обробляють матеріал захисним шаром. Такі листи відрізняються спеціальним маркуванням. Якщо такої немає, то полікарбонат не годиться для зведення теплиці.

 

Крім цього, фахівці радять при виборі матеріалу, враховувати ціну полікарбонату. Якісний матеріал не може бути дуже дешевим. Не варто економити на будматеріалах, інакше через деякий час покриття доведеться замінити, так як воно прийде в непридатність.

 

Вибираємо фундамент

 

Так як полікарбонат – легкий, але при цьому міцний матеріал, деякі садівники монтують його без фундаменту. Однак. Дачники-професіонали радять все ж перед будівництвом теплиці встановити фундамент. Якісна конструкція здатна витримати будь-які навіть найсильніші пориви вітру, а також механічні навантаження, а всередину НЕ буде пробиратися холод.

 

Є кілька видів фундаменту для полікарбонатних теплиць, кожен з яких має свої переваги.

 

Розглянемо детально варіанти.

 

 

Тип фундаменту – брус

 

Стандартний вид фундаменту для дачної теплиці можна зробити самостійно, використовуючи дерев’яний брус.  Для заснування застосуються стрічковий вид фундаменту.

 

Переваги фундаменту з брусу:

 

  • Для будівництва використовується мінімальна кількість будматеріалів та фурнітури.

 

  • Точні розміри брусу і його рівні краї дозволяють за короткий проміжок часу побудувати фундамент.

 

  • Дерев’яний фундамент легко демонтувати, якщо теплицю необхідно встановити в інше місце.

 

Єдиний мінус даної конструкції – маленький експлуатаційний ресурс. Деревину часто поїдають комахи, а у вологому середовищі активізується процес гниття, тому дерево починає гнити. Однак, цю проблему можна вирішити, треба тільки обробити матеріал спеціальними захисними речовинами.

 

 

Цегляний фундамент

 

Будівництво фундаменту з використанням цегли вимагає деяких знань і спеціальних навичок, але теж відноситься до найбільш простих способів. Серед основних правил, яких треба дотриматися: кладка заглиблюється в землю для забезпечення надійності конструкції.  Покрокова інструкція:

 

  • Кладка здійснюється в півцеглини, заглиблюється на 20-30 см в грунт. Над землею стіна повинна підніматися на 15-20 см.

 

  • Після того, як розчин схопитися, заглиблена частина покривається бітумом, а зверху монтують руберойд, який забезпечує щільну гідроізоляцію.

 

  • Далі вільний простір між фундаментом і землею засипається щебенем або будівельним сміттям (камінь, бита цегла), а зверху – засипається грунт. Важливий нюанс – грунт потрібно ущільнити.

 

 

Фундамент з залізними сваями

 

Найбільш надійний і сучасний вид фундаменту – на залізних сваях, але побудувати його своїми руками нереально, оскільки його монтаж вимагає залучення спеціальної техніки.

 

При цьому, таких фундамент має чимало переваг:

 

  • Великий експлуатаційний ресурс, зносостійкість

 

  • Максимально надійний і міцний фундамент

 

  • Монтаж проводиться без земляних робіт.

 

Перед початком будівництва проводиться розмітка дачної території, де планується зведення теплиці, фіксується розміщення свай. Для стандартної теплиці розміром 6х3, досить встановити 6 свай: 4 з яких треба розмістити по кутах, а 2 – монтуються по довгих сторонах. Сваї розрізняють стандартні (з дерева і металу) і гвинтові. Дерев’яні і металеві сваї встановлюють в грунті шляхом забивання в землю. Для монтажу гвинтових свай необхідна спеціалізована професійна техніка.

Posted on