Як встановлювати полікарбонат? Докладна інструкція

Полікарбонат – сучасний і якісний матеріал, який застосовується для накриття теплиць і парників. Він відмінно пропускає сонячні промені, процес монтажу досить простий, а сам полікарбонат відрізняється великим експлуатаційним ресурсом. Щоб теплиця, вкрита полікарбонатними листами, радувала власників своїм функціоналом протягом довгих років, необхідно правильно змонтувати конструкцію. Для цього підготовлена ​​покрокова інструкція.

 

 

Як спроектувати каркас конструкції?

 

 

Полікарбонат відноситься до категорії дорогих будматеріалів, тому, перш, ніж починати зведення будівлі, необхідно створити детальне креслення, в якому будуть враховані всі нюанси. Грамотно складений проект дасть можливість правильно розрахувати необхідну кількість будівельних матеріалів.

 

 

Головні особливості:

 

  • Розмір панелей: ширина стандартних полікарбонатних листів – 2100 мм (сотовий полікарбонат) та 2050 мм (монолітний полікарбонат). Що стосується довжини матеріалів, то вона може варіюватися від 3 до 12 метрів. Щоб конструкція була максимально надійною і витримувала сильні пориви вітру і механічні навантаження, краї полікарбонату повинні встановлюватися на несучих опорах каркаса. Довжина листа підбирається, виходячи з розмірів готової каркасної конструкції.

 

  • Навантаження: серед механічних впливів розрізняють вітрове і снігове навантаження. Як правило, всі полікарбонатні листи здатні витримати несприятливі погодні умови. Основне правило – міцно зафіксувати полікарбонат відповідної фурнітурою.

 

  • Вид конструкції: найлегше встановлювати полікарбонатні листи на двосхилі теплиці. Трохи складніше монтувати матеріал на арочних парниках. Але, так як полікарбонат відрізняється особливою гнучкістю, проблем з установкою не виникне. Важливо тільки правильно розташувати полікарбонатні листи – таким чином, щоб ребра жорсткості були направлені по лінії вигину.

 

 

Що необхідно для установки полікарбонатних плит?

 

Для установки такого типу матеріалу застосовується спеціальна фурнітура, що забезпечує міцну фіксацію листів, без пошкодження полікарбонату. Для точкового монтажу застосовують спеціальні термошайби, а також саморізи. Термошайба являє собою пластикову шайбу з ніжкою, в якій також є ущільнювач і кришка-засувка.

 

Саме таку фурнітуру радять використовувати експерти-професіонали, оскільки, саме таким чином забезпечується міцне кріплення листів в стиках між частинами конструкції.

 

 

 

Підготовчі роботи

 

Полікарбонатні листи не вимагають особливої ​​підготовки до установки. Важливо тільки зрозуміти, з якого боку аркуша знаходиться плівка, яка служить ефективним захистом від ультрафіолету. Саме ця сторона повинні розташовуватися зовні парника або теплиці.

 

Один з етапів підготовки – прорізування отворів. Їх свердлять по заздалегідь підготовлених мітках. Для цього знадобляться спеціальні металеві свердла, що мають кут заточування – 30 °. Дірки повинні бути за 40 мм від краю полікарбонатного листа і перебувати між ребрами жорсткості.

 

 

Методи кріплень панелей

 

Листи полікарбонату кріпляться двома способами: за допомогою роз’ємних та нероз’ємних профілів. З боків нероз’ємною опори є пази, куди і вставляється полікарбонатний лист. У центрі – канал для монтажу до каркасу. Роз’ємний профіль, на думку фахівців, більш зручний в монтажі. Його нижня частина з’єднується з каркасом, а панелі полікарбонату встановлюються таким чином, щоб краї потрапляли на бічні частини профілю. Після чого встановлюється верхній відрізок профілю.

 

 

Міжпанельний монтаж полікарбонату

 

Для якісного монтажу міжпанельних з’єднань, вдаються до клейової технології. Для цього необхідний спеціальний клей, який має силіконову основу. Його потрібно нанести за допомогою монтажного пістолета по довжині основного листа, після чого притискають другу плиту. Всі дії необхідно робити максимально акуратно і оперативно, оскільки клей дуже швидко фіксується.

Posted on