Теплиця з полікарбонату (продовження)

Схеми теплиць

 

Плюси полікарбонатної теплиці в тому, що за рахунок гнучкості матеріалу дає можливість побудувати конструкції будь-якої конфігурації і архітектурної форми. Найпростіша – двоскатна. Ця теплиця схожа на маленький будиночок із стінами і дахом. Більш складний варіант – арочна теплиця, в якій немає даху, а сама вона виконана у формі півкола. На такій конструкції не затримується сніг, а всередину потрапляє максимальна кількість світла в порівнянні з двосхилими будівлями. Щоб спорудити теплиці своїми руками, треба спочатку намалювати креслення майбутньої конструкції, або скачати готові схеми з інтернету. На готових кресленнях вже вказані розміри будови і необхідні будматеріали.

 

 

Монтаж полікарбонатної теплиці

 

Після того, як фундамент вже встановлено, пора переходити до складання каркаса. Він може бути виготовлений з дерева або металу. Полікарбонат міцно фіксується на будь-якій підставі. Один нюанс – для цього необхідно застосовувати різну фурнітуру.

 

Важливо приділити увагу кріпленню полікарбонату:

 

  • Полікарбонатні листи фіксують таким чином, щоб захист від ультрафіолетових променів знаходився зовні. Треба дивитися, щоб ребра жорсткості були у вертикальному положенні, без перекосів.

 

  • Для кріплення полікарбонату до каркасу прикручують болти з гумовою шайбою. Це необхідно для того, щоб полікарбонат не пошкодився під час установки.

 

  • Дірочки для кріплення просверлюються заздалегідь, вони повинні бути трохи більше, оскільки в процесі експлуатації полікарбонат має властивість розширюватися.

 

  • Щоб листи в процесі монтажу не лопнули, отвори під кріплення роблять приблизно за 5 см від краю і рівномірно повторюють їх через 30 см.

 

  • Для того, щоб усередині осередків полікарбонату не накопичувалася бруд, пил і не потрапляли різні комахи, по краю листів монтується профіль і торцеві спеціальні стрічки.

 

 

Висновки

 

Теплиця з використанням полікарбонату – сучасний і надійний тип конструкції, необхідний для якісного вирощування фруктів та овочів. Спорудити таку конструкцію реально своїми руками. Головне – треба заздалегідь підготувати схеми і придбати будівельні матеріали.

 

Важливий нюанс: вибір полікарбонату – необхідно вибирати щільний якісний прозорий матеріал із захисним покриттям.

Posted on