Аби правильно здійснити монтаж полікарбонатних листів, важливо звертати увагу на ряд показників, які вказують на те, як поводить себе матеріал за різних температурних та погодних умов.
Для вибору правильних методів кріплення листів, забезпечення надійності та довговічності полікарбонатних конструкцій – звертайте увагу на Теплове лінійне розширення (α). Показник визначає розширення матеріалу в довжинному напрямку відносно початкового розміру при коливанні температур. Полікарбонатні листи можуть як розширюватися, так і стискатися, що впливає на їхню функціональність та стабільність, саме тому це важливо враховувати ще до початку здійснення робіт.
Для забезпечення оптимальної функціональності та тривалої експлуатації матеріалу – враховуйте Температуру розм’якшення по Віка (ТРВ, °С ). Цей показник вказує на температуру, при якій матеріал починає пом’якшуватися та оцінює здатність полікарбонатних листів зберігати механічні властивості за високих температур. Якщо ви проживаєте в регіоні, що характеризується високими температурами у літній період, не нехтуйте цим коефіцієнтом, адже він напряму вказує наскільки довго будівельна конструкція може ефективно експлуатуватися.
При проєктуванні та будівництві приміщень, де потрібно забезпечити зниження рівня шуму: для офісів, готелів, житлових будинків, кімнат для занять, студій звукозапису тощо – звертайте увагу на Індекс зниження звуку (dB). Цей показник вимірює рівень звукового тиску, який передається через матеріал або конструкцію. Вищі значення свідчать про кращу звукоізоляцію, а отже дозволяють створити комфортні умови в приміщенні.
Також при створенні житлових просторів, Реакція матеріалу на вогонь відіграє важливу роль у визначенні пожежної безпеки конструкцій. Задля вашої безпеки обирайте продукцію, яка сертифікована відповідно до європейських стандартів. Так, продукція SOTON проходить необхідну сертифікацію відповідно до європейського стандарту EN 13501-1, за яким матеріал класифікують у різні категорії:
Клас А – Негорючі матеріали;
Клас B – Обмежено горючі матеріали;
Клас С – Матеріали з доброю пожежною стійкістю;
Клас D – Матеріали з середньою пожежною стійкістю;
Клас E – Матеріали з незначною пожежною стійкістю;
Клас F – Матеріали з високою швидкістю поширення полум’я.
Додатково до позначення основного класу додають показники, які відповідають за димоутворення (S1 та S2) та виділення горючих крапель (D0 та D1).
S1 означає, що матеріал має низьку здатність утворювати дим під час горіння. У той час S2 означає, що матеріал має помірну здатність утворювати дим під час горіння.
Відповідно D0 – матеріал не виділяє горючі краплі під час горіння. D1– матеріал виділяє обмежену кількість горючих крапель під час горіння.
Враховувати вищезазначені показники важливо для того, щоб створити споруду, яка виконуватиме покладені на неї функції протягом тривалого періоду. Це не тільки підвищує ефективність будівельних споруд, але й попереджає непотрібні грошові витрати, що може тягнути за собою виправлення та усунення недбалих помилок.