ЯК ПРАВИЛЬНО ЧИТАТИ ТЕХНІЧНІ ПОКАЗНИКИ ПОЛІКАРБОНАТНИХ ЛИСТІВ?

Для створення надійних конструкцій важливо правильно обирати полікарбонатні листи, саме тому важливо розуміти зазначені виробниками показники та трактувати їх  у відповідності до особливостей запланованого вами будівельного проєкту.

 

Якщо ви плануєте зведення теплиці, зимового саду чи здійснення скління приміщень –  обов’язково звертайте увагу на Коефіцієнт пропускання світла (%)Цей показник виражається у відсотках і дає змогу оцінити, наскільки прозорим є матеріал. Наприклад, якщо коефіцієнт пропускання світла становить 90%, це означає, що 90% вхідного світла пропускається листами і лише 10% блокується. Такий матеріал вважається високопрозорим.

 

Крім зазначеного коефіцієнту, також важливо перевірити показник Теплопередачі (U (Вт/м2*К)) та паропроникності (δ).  Так, значення показника U свідчить про здатність матеріалу утримувати тепло, вважається, що нижчі значення свідчать про вищу енергоефективність матеріалу.  Відповідно показник паропроникності вказує на здатність полікарбонату пропускати водяну пару через свою структуру. Занадто висока паропроникність може призвести до втрати вологості та створити нестабільні умови для росту та розвитку рослин, що особливо критично за умов низької вологості або протягом зимового періоду. Занадто низька паропроникність сприяє появі надлишкової вологості та накопиченню конденсату, що в свою чергу може призвести до ураження рослин грибковими хворобами.

 

При спорудженні ж будівель, які використовуватимуть сонячну енергію для опалення, освітлення або виробництва електроенергії важливо звернути увагу на Загальний коефіцієнт пропускання сонячної енергії (g, %). Вищі значення показника свідчать про краще проникнення сонячної енергії через матеріал.

 

При виборі полікарбонатних листів для зведення навісів та споруд, що піддаватимуться прямому впливу сонячного випромінювання – звертайте увагу на Товщину шару UV. Чим товщий UV шар, тим краще матеріал захищено від руйнівного впливу ультрафіолетового випромінювання. Завдяки захисному покриттю  вдається зберегти оригінальний колір, яскравість і прозорість листів протягом тривалого періоду експлуатації матеріалу.

 

Крім зазначених показників існують й інші, які важливо розуміти для правильного здійснення монтувальних робіт. Детальніше про них – в другій частині.

 

 

 

 

Posted on