Як встановлювати полікарбонат? Докладна інструкція (продовження)

Установка полікарбонатних плит на арочних каркасах

 

Для установки полікарбонатних листів в теплицях арочного виду, правильним і максимально раціональним рішенням буде застосування рознімного профілю. Його легко зігнути і швидко встановити, при цьому створюється герметична фіксація, з мінімальною кількістю трудовитрат.

 

 

Мінімальний радіус згину полікарбонату

 

Про мінімально допустимий радіус вигину можна дізнатися з маркування листів – завод-виробник, як правило, вказує цю інформацію. Чим тонше лист полікарбонату, тим вище радіус вигину. В процесі установки матеріалу, необхідно строго дотримуватися цих показників, не збільшуючи і не зменшуючи вказаний радіус. Тільки в цьому випадку конструкція буде надійною, якісною і зносостійкою.

 

Транспортування полікарбонату

 

При перевезенні листи полікарбонату укладаються виключно горизонтально. Обов’язкова умова при транспортуванні – укладання між кожним листом підкладки для запобігання появи подряпин і тріщин.

 

Як зберігати полікарбонатні листи?

 

Якість будівельного матеріалу визначається також умовами його зберігання. Полікарбонатні листи зберігаються тільки в горизонтальному положенні виключно на рівному і сухому покритті. Щоб на аркушах не утворювалися подряпини і тріщини, між плитами укладається спеціальна підкладка у вигляді щільних шарів картону. Ні в якому разі не можна зберігати полікарбонат під відкритим небом: де на листи потрапляє яскраве сонце або ж проливні дощі.

Заборонено наступати на полікарбонат, так як є ризики пошкодження, матеріал може лопнути або ж на ньому можуть з’явитися тріщини.

 

Порізка полікарбонатних листів

 

Щоб підготувати полікарбонатні листи необхідної довжини для майбутньої теплиці, потрібно гострий ріжучий інструмент. Ідеальний варіант – дискова пила. Також підійде ручний інструмент, який має кут заточування різців – 30 °.

Торці порізаного полікарбонату в обов’язковому порядку покривають липким скотчем, для того, щоб усередині не накопичувалася бруд і пил.

 

Догляд за теплицею з полікарбонату

 

Для того, щоб теплиця мала тривалий експлуатаційний ресурс, полікарбонаті листи потребують правильного і регулярного догляду. Своєчасно поверхню потрібно очищати від пилу і бруду вологою ганчірочкою, змоченою в мильному розчині. Під час очищення забороняється користуватися гострими предметами, так як не виключені ризики пошкодження будівельного матеріалу.

 

Posted on